Primalex odstíny barev

Tradiční český výrobce barev Primalex má ve svém výrobním portfoliu několik výrobků, které se používají při barevném malování pokojů. Tyto výrobky jsou buď v pastelových odstínech nebo v odstínech sytějších. Také je možno vybírat buď barvu otěruvzdornou za sucha nebo barvu omyvatelnou - nechá se otřít vlhkou houbičkou nebo navlhčeným hadříkem, pokud stěnu ušpiníme. Další možností jsou barevné Primalexy míchané dle rozšířených vzorníků barev, např dle vzorníku NCS, vzorníku RAL a dalších. Tyto výrobky jsou víceméně akrylátové


Primalex Plus barevný

Další z výrobní řady Primalex je Primalex Plus barevný, je to matná vnitřní otěruvzdorná barva vyráběná v barevných světlých pastelových odstínech, která zachovává vlastnosti tradičního bílého nátěru na stěny Primalex Plus.

Primalex Bonus barevný

Primalex Bonus barevný je barevný nátěr v pastelových odstínech na vnitřní stěny. Dle informací již není k dostání, nahradil ho výrobek Primalex Plus barevný.


Primalex Inspiro

Primalex Inspiro je otěruvzdorná barva na zeď  v odstínech moderních a elegantních barev. Je vhodná na zdi i sádrokarton.

Primalex Fortissimo color

Primalex Fortissimo color je vnitřní omyvatelná barva na zeď vyráběná v sytých odstínech.

 

Primalex Decor

Vnitřní malířská barva obarvená do pastelových odstínů. Primalex Decor je otěruvzdorný, matný. Je v dostání pouze v prodejních řetezcích hobby marketů.